Jak mohou veřejné a vládní zdravotnické organizace používat WhatsApp ke sdílení důležitých informací o COVID-19

Rychlé informace z důvěryhodného zdroje. Zeptejte se kohokoli, jak udržet veřejnost v klidu a bezpečí během jakékoli situace, a spolehlivé poskytování kritických informací z důvěryhodných zdrojů bude na prvním místě seznamu.

Veřejné a vládní zdravotnické organizace stojí před výzvou, jak rychle a ve velkém rozsahu poskytovat informace v průběhu pandemie COVID-19. Lidé na celém světě hledají rychlé informace z důvěryhodných zdrojů a jejich poskytování je na předním místě v očekávání vůči státním organizacím, ale i komerčním firmám. Situace se totiž rychle mění, a proto je tento typ informací cennější než kdykoli předtím.Lidé mohou navštívit vládní webové stránky a informační čísla a zavolat na ně, ale tyto kanály mají svá omezení. Na webových stránkách mohou vznikat úzká místa, která zpomalují načítání, zatímco call centra se mohou potýkat s velkým množstvím příchozích hovorů. Proto veřejnost potřebuje rychlý a spolehlivý kanál, kde může okamžitě vyhledat a získat důležité informace.

WhatsApp a Infobip pomohly zdravotnickým organizacím tento problém vyřešit.

Chatbot jako zdroj rychlých informací


Aby bylo možné poskytovat veřejnosti rychlé a důvěryhodné informace související s COVID19 na vyžádání, pomáhají společnosti Infobip a WhatsApp zdravotnickým organizacím po celém světě vytvářet jednoduché samoobslužné chatboty. Tito chatboti jsou snadno přístupní prostřednictvím veřejně dostupného čísla. Kontakt s chatbotem zahájí každý, kdo hledá informace týkající se COVID-19, zadáním čísla do svého seznamu kontaktů a odesláním "Ahoj" na toto číslo. Tím se zahájí dialog s chatbotem na paltformě WhatsApp, nad kterým si uživatelé mohou vybrat ze seznamu témat, o kterých chtějí získat více informací. Chatboty tohoto typu již používají vládní zdravotnické organizace, jako je PHE ve Velké Británii, dále ve Francii, Rusku, Kataru, Pákistánu, Spojených arabských emirátech, indické vlády států Kérala, Maháráštra, Gudžarát a Dillí a konečně i v Nigérii.Chatboti poskytují okamžitou podporu na často kladené dotazy

Kromě toho, že jsou chatboti snadno přístupní a jednoduše použitelní, fungují 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a poskytují důležité informace okamžitě.
WhatsApp dává zelené odznaky pouze ověřeným odesílatelům, a to zajišťuje, že veřejnost dostává informace o zdravotní péči od oficiální zdravotnické organizace.

Chatboti mohou být dalším zdrojem informací k často kladeným otázkám týkajících se COVID-19, a to v podobě virtuálního asistenta, který podporuje komunikaci a zdravotní osvětu veřejnosti prostřednictvím hromadných sdělovacích prostředků. Vzhledem k tomu, že tito chatboti využívají jako doručovací médium aplikaci WhatsApp, lze informace rozšířit:

  • vzdělávací videa - jak si správně mýt ruce, správná péče o osoby pozitivní na COVID-19 atd.
  • Kontakty na místní poskytovatele zdravotní péče
  • Místa, kde se lidé mohou nechat testovat
  • Dokumenty
  • Obrázky
  • Odkazy na další online zdroje

V případě potřeby další pomoci mohou chatboti předat konverzaci agentovi, který poskytne podrobné odpovědi na složitější dotazy.
Pomůžeme vám rychle a ve velkém měřítku poskytovat důležité informace

Rychlý přístup ke kritickým informacím z důvěryhodných zdrojů je v době, jako je tato, klíčový a vládní zdravotnické organizace mohou tyto informace poskytovat rychle a snadno pomocí chatbotů - a to vše prostřednictvím robustní služby, která již nyní zpracovává stovky milionů zpráv denně.


Komunikujte lépe - s námi!

Mluvte s klienty tak, aby chtěli poslouchat a poslouchejte tak, aby s vámi chtěli mluvit.

4 trendy pro retail

4 trendy pro retail - z krize k oživení

Každý retail by si na začátku roku 2022 měl osvojit 4 poznatky, aby byl připraven splnit očekávání zákazníků po pandemii. Přečtěte si náš blog, kde se dozvíte více.

, by Karel Holub
WhatsApp pricing

WhatsApp Business Pricing

Od 1. února 2022 přejde WhatsApp na cenový model založený na konverzaci. Zjistěte, co to znamená pro vaši firmu.

, by Karel Holub