Proto by měly značky dbát na konzistentní komunikaci v rámci celého životního cyklu klienta. Výrazné rozpory mezi pre-sales marketingem, který je založený na emocích, slibech a nastavení vysokého očekávání a následně mizernou zákaznickou zkušeností se samotným prodejem, nebo následnou zákaznickou péčí sice nemusí nutně znamenat, že zákazník půjde jinam a obchod nedokončí. Nakoupí, zaplatí, cink, penízky v kase a úsměv na obchodníkově tváři. Zákazník si ale nejspíš odnáší pocit rukojmí se stockholmským syndromem a příště si podobnou zkušenost raději odpustí.


Pokud značka komunikuje svoje služby a produkty konzistentně skrze všechny fáze životního cyklu klienta, má daleko větší šanci na získání a udržení loajálního zákazníka. V ideálním případě dokonce ambasadora, který bude značku nadšeně a autenticky doporučovat.


Snad si to uvědomí všechny ty banky a pojišťovny, které mají marketingové kampaně plné rozesmátých, krásných lidí a pojmů jako flexibilita, jistota, rychlost a jednoduchost a následně pak klienta vtáhnou do sedmi kruhů pekla formulářové byrokracie, nesrozumitelných podmínek a poznámek pod čarou.


Chcete pomoc s nastavením klientské komunikace? Ozvěte se nám.